
KAPUT OD MAHOVINE
PORUČITE TELEFONOM
0114053820
ponedeljak-petak 9-19h
besplatna dostava
za porudžbine iznad 3000 din.
dostava danas za danas
za porudžbine iz Beograda
količinski popust 10%
za kupovinu tri ili više knjiga
Broj strana: 160
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Format: 13x20 cm
Godina izdanja: 7. mart 2020.
Izdavač: Laguna
Autor bestselera Ja sam Akiko
Ilustrovao Dobrosav Bob Živković
Da li sam čovek ili stablo?
Ko sam, šta sam, pitao sam se stalno, ja, Najdan, gorštak, prvi zapitkivač ove šume. Naprosto: gola krošnja koja je rasla iz mojih leđa nametala mi je to pitanje.
Nisam rastao, ne. Ja sam se granao. Ka plavetnilu, i još više.
Granu po granu.
Zanosna, omamljujuća priča o Najdanu počinje najpre kao bajka o čoveku kome iz leđa izrasta drvo. Usamljen i odbačen, Najdan sanjari o ljubavi iz mladih dana, sve dok jedan umetnički projekat iz korena svima ne promeni život.
Kaput od mahovine je lirska proza zaogrnuta sjajnim pripovedačkim umećem i očaravajućim stilom. Natopljene začudnom lepotom, Tićmijeve rečenice se otvaraju kao školjke i otkrivaju nam svoja biserna značenja.
Ovo je roman koji dokazuje da je put do zvezda posut poezijom.
„Dolazi vrijeme za kaputa...“
– Zijah Sokolović, glumac i reditelj
„Ova slikovita zagonetna poetska povest pustiće korenje među čitaocima koji imaju barem dvocifren broj godova, ali i onima koji, poput baobaba, ma koliko bili razgranati, nemaju godove. I jednima i drugima Kaput od mahovine može poslužiti da odrede strane sveta u sebi i oko sebe, pre no što se popnu visoko u krošnju i iz nje osmotre figure sa druge strane planine Uma.“
– Branko Stevanović, pisac
PORUČITE TELEFONOM
0114053820
ponedeljak-petak 9-19h
besplatna dostava
za porudžbine iznad 3000 din.
dostava danas za danas
za porudžbine iz Beograda
količinski popust 10%
za kupovinu tri ili više knjiga